Best Colors For You

inspirace barevných typů v koloběhu přírody

Neurčila by mi každá z konzultantek jiné barvy podle svého vlastního vkusu? zeptala se mě moje švagrová. Výborná otázka. Neurčuje každá konzultantka klientkám barvy podle toho, které se právě té každé konzultantce na nich líbí?
Barva je zrakový vjem vyvolaný světelnými paprsky o různé vlnové délce. Takhle odborně jsem to své švagrové sice neřekla, ale vysvětlila jsem jí, že jednotlivé barvy, které konzultantka přikládá, se na každém konkrétním člověku vždy stejně odrážejí. V principu tedy jde o to, že pokud je to profesionální konzultantka a dodržuje určitá pravidla při barevné konzultaci, která jsou k tomu potřeba (a viděla jsem, že jsou konzultantky, které je nedodržují), každá z konzultantek by vám vždy měla určit stejné nejlepší barvy nebo nejlepší barevnou paletu se stejnými charakteristikami. Je to vědecky velmi pečlivě zpracované rozdělení podle lomu světla a vlastností barev.
Toužíte po tom být hezká a přirozená, taková jaká jste, a vybíráte si barvy, které se vám líbí. Ale barvy, které vám budou slušet i bez makeup jsou ty, co k vám nejlépe jdou na základě lomu světla a množství barev ve vaší pleti, jako je melanin, hemoglobin a karoten.
Ke každému jdou určité odstíny barev a jiné s jeho pletí neladí. Nejde ani tak o to, že máte nosit pastelovou žlutou a modrou, protože jste to od malička slyšela od mámy, ale o to, jaký odstín žluté a modré se právě k vaší pleti hodí a který vás automaticky a bez námahy zkrásní.
Na konzultaci barevné typologie klientkám právě toto ukazuji a vysvětluji, na jakém základě pak mohou samy s jistotou vybírat oblečení ve svých nejlepších barvách.
Jinými slovy, při barevné typologii se pečlivě porovnávají barvy a jejich vlastnosti s vaší pletí a zjišťují se hodnoty světlosti (vs. tmavé barvy), teploty (vs. studený typ) a jasu (vs. tlumenost). Vaše kůže má v sobě určité barevné spektrum a to na všechny tyto hodnoty velmi přesně reaguje. Výsledkem je buď velmi dobrá harmonie a příjemný pocit ze sebe sama nebo dojem, že vypadáte nezdravě až nemocně.
Proč se tedy jednotlivým typům v barevné typologii říká jaro, léto, podzim, zima? Rozdělení barevné typologie na čtyři roční období v přírodě inspiraci pouze nachází. Názvy ročních období, které byly jednotlivých typům přiděleny, vám pomáhají si je všechny dobře zapamatovat včetně jejich podtypů.

Proto vás také může ze začátku mást, že například letní typ je studený. Není snad v létě teplo? Ano, proto je to čistě inspirace. Léto jako studený typ si můžete zapamatovat třeba tak, že si představíte sklenku studené vody s ledem, kterou se v parném letním dni krásně svlažíte.
Další studený typ je pochopitelně zima. Naproti tomu dva teplé typy jsou jarní a podzimní. Na jaře se vše probouzí ze zimního spánku, zem se prohřívá. Podzim si zase odnáší načerpané teplo z léta. I podzimní paleta stromů a listí je velmi hřejivá.
Každé z ročních období souzní v barvité harmonii jednotlivých elementů, které ho formují a dotváří. Jakmile se vám podaří zjistit svou osobní paletu, i vy se můžete cítit dobře, a hezky vypadat už není jen otázka přípravy na rande, ale každodenní volba outfitu. To je to, co i váš partner ocení. Mít vedle sebe zářící a spokojenou ženu každý den.

jaro

Jarní barvy jsou velmi živé, silné a jasné. Respektive převážně jasné. Jaro má také světlý podtyp, kde jsou barvy obecně světlé a mírně tlumené. Typ „světlé jaro“ už sousedí s létem a to je v jasu tlumené. Říká se mu také kouřové. Jak silné jsou podle vás jarní barvy?
Představte si, jak na jaře všechno bují. Příroda se probouzí, má v sobě hodně schované energie a všechnu ji vydává do puzení nových lístků a květů, aby nalákala drobný hmyz a včelky k opylení. Slunce začíná více vykukovat a vzduch se otepluje. Tráva je radioaktivně zelená. Zlatý déšť pučí sytými žlutými kvítky, nespočet tulipánů zaplňuje zahrádky i obecní záhonky. Drobné vzory, které jsou pro jaro slušivé, zpozorujete v podobě vykukujících drobných hlaviček modřenců a nenápadných květů fialek.
Jaru sluší třpytivé doplňky. Jako zurčící potok v lese, který se objevil po chladivé zimě, když slezl sníh. Jako slunce, které začíná hodně svítit a pálit, i když je vzduch ještě chladný. Záři jara si můžeme také představit v ostré žluté u kvetoucích kosatců nebo na loukách posetých pampeliškami či na poli řepky. Pokud jako jarní typ zvolíte výraznou barvu na větší část oděvu, například celou košili nebo celé šaty či kalhoty ve žluté nebo  červené, bude se takový kousek krásně vyjímat se stejnou pozorností, jako velký keř zlatého deště v čerstvě se probouzející krajině.
Pokud jste jarní typ a dáte průchod této barvitosti, muži na vás uvidí kouzlo a šarm, které byly dříve zahaleny nesprávnými barvami. Živost a průzračný lesk jara také krásně zachycuje tvorba benátského skla na italském ostrově Murano.

léto

S příchodem léta záře ubývá, květy už nejsou tak elektricky zářivé jako žluť jarních narcisů. Léto je na konci jara vítáno drobounkými kvítky jemných růžových a fialových hroznů šeříku. Zahradní tulipány jsou vystřídány něžnou romantickou levandulí. Drobné či květinové vzory jsou na letním typu také moc pěkné. Odrážejí jemnost, kterou má tento typ ve své tváři. Začínají kvést ovocné stromy s hravými růžovobílými květy. Kvetou lilie ve všech svých něžných krémově růžových i krémově bílých odstínech. Objevují se křehké bleděmodré poměnky a ušlechtilé modré zvonky.
Vzduch se začíná tetelit teplem, na zahradách rozkvétají keře růží a začíná koupání u vody.
Barvy jsou již umírněné, jarní bujarost vyprchala, tráva nabývá plnosti a tolik nezáří. Okvětní plátky na růžových keřích okouzlují plynulými přechody jedné nebo dvou barev. Letní typ je pěkný v mírných přechodech odstínů jedné barvy nebo kombinaci dvou sobě podobných barev, například fialové a modré.
Zatímco jaro svou živost podtrhuje rozličnými vzory a kombinacemi mnoha barev, právě jako Holandsko zdobí tulipánová pole, tlumenost barev letního typu se dobře představuje v teplém letním dni, kdy slunce pálí a vy před ním přivíráte oči, takže se všechny barvy zdají být rozostřené a nejasné. 
Rozkvétají pivoňky, načechranost hortenzií a bohatost jejích květů vás inspiruje k volánům a řasení u šatů. Pokud nemusíte kanýry, můžete tuto rozvernost květů kompenzovat náhrdelníky nebo náušnicemi.
Léto je takříkajíc pudrové. Jako motýlí křídla, která byla utkaná z průsvitného hedvábí nebo jemná textura květů fialového vlčího máku. Uhlazenost růžových a bílých leknínů podbízí k nošení splývavých látek, stejně jako půvabné hladké okvětní lístky zdobící keř růží. 
V létě je teplo a jak je vám horko, toužíte po tom být řádně ochlazena, napít se něčeho ledového a skočit do bazénu. Zajet k rybníku, jezeru, k moři. Voda vás jako letní typ inspiruje, abyste si vyhrála se širokou škálou modrých barev.
Modrá hladina lipenské přehrady nebo moře v Chorvatsku se vám v dáli ztrácí a stírá se linie mezi vodou a horizontem, nad kterém se rozprostírá obloha.
Podobné přechody jsou i v řece nebo potůčku, kde se mění barvy podle toho, jestli se díváte na hladinu nebo do hloubky, a podle toho, jak voda plyne, kde zpomaluje, kde nabírá spád.
Takto letnímu typu sluší kombinace jemných přechodů nespočtu modrých barev. Léto má v typologii nejvíce modrých odstínů.
Když jako letní typ víte, jaké odstíny například právě modrých k vám dokonale padnou, budete v perfektně sladěných barvách působit důvěryhodně. Pokud jste učitelka, žáci se vám nebudou bát klást otázky, získáte si přirozenou autoritu, bude z vás vyzařovat klid a rozhodnost. Jste totiž člověk, který ví, co dělá, a ví také, co si obléká.
Modrá je v létě často vidět na obloze. Není tolik zataženo a většinou tolik neprší jako na jaře nebo na podzim.

podzim

Předěl léta a podzimu se nese v duchu výrazných afrikán a jiřin. Jakási vzpomínka či záchvěv letních barev a vzorů je vzor známý pod názvem ‚paisley‘, podobný zatočené slze. Připomíná květiny z léta, které ale již svůj pigment změnily a přetavily do červených, žlutých a hnědých tónů.
Přitažlivost podzimního lesa nikdy nezklame, stejně jako ucelenost sladěné barevné palety dobře oblečené ženy, které si na ulici okamžitě všimnete. Vždycky vás na první pohled zaujme. Všechno jí krásně ladí, doplňky, účes, makeup i šaty. Sálá z ní vstřícnost a asertivita. Pokud v sobě objevíte skrytý podzim, brzy to budete vy, koho budou druhé ženy potají obdivovat, a přát si, aby dokázaly zkopírovat váš styl.
Podzim přináší zlatavý nádech a načervenalé listí, které ladí s oranžovými dýněmi, spadanými kaštany a klobouky vykukujících hříbků.
To se odráží do velkých vzorů, které jsou slušivé na podzimním typu. Velké je totiž vše okolo vás, kozáky, bedly i šišky.
Textura v oblečení podzimního typu vytváří nádech tajuplna, podobně jako v podzimním lese nízko posazené zapadající slunce vytváří magická zákoutí, a zdá se, jako by některé kmeny stromů vystupovaly dopředu a jiné se ztrácely do pozadí. Nepřímé světlo a dlouhé vlnové délky přírodě dodávají 3D tvářnost, jako je na konci srpna pohled na bohatě dozrávající pšeničné pole.
Venku začíná být sychravo a vy byste si přála, aby bylo ještě chvíli teplo. Halíte se do teplejších látek, tvídů, pletenin, ze šatníku vytahujete silnější textury. Jejich záhyby, ve kterých je barva látky najednou tmavší odráží proměnu světla, se kterou přichází podzim.
Láká vás schoulit se v teplé pletené dece, nohama pohladit kožešinu rozprostřenou na dřevěné podlaze, v krbu poslouchat praskající oheň a sledovat, jak okolo něj poletují malé jiskřičky.
Podzimní typ a textura je jako zakousnout se do čerstvé, do zlatova upečené křupavé housky. Očima pohladit matný lesk vychladlé čokoládové polevy na čokoládovém muffinu pár vteřin předtím, než se do něj pustíte.
Textury a barvy vytváří nálady. Sednete si ke knize, pustíte si hudbu, abyste si podbarvila zvláštní moment a vychutnala šálek horké kávy. I oblékáním můžete působit na vlastní rozpoložení či ho svému okolí poodhalit. Poté, co se seznámíte se svou paletou, povrch látky pro vás bude stejně důležitý a stejně příjemný, jako vaše barvy. Obojí bude odrážet vaši náladu.

zima

Podzim vás hřál posledními zbytky tepla z léta a než se nadějete, je tu zima a na polích se třpytí sníh. Bílá pokrývka ostře kontrastuje s červenými bobulkami jeřabin. Podobně jako v zimní přírodě je na vás jako na zimním typu pěkný ostrý kontrast dvou nebo tří jednoduchých elegantních barev. Jako modrá sýkorka odpočívající na zasněženém plotu. Černé holé větve a kmeny stromů zachumlané do sněhové čepičky. Tomu se říká čistá elegance, když si jako zimní typ obléknete černobílou proužkatou košili nebo modrobílé námořnické šaty.
Pokud jste zimní typ, který ctí své barvy a kontrasty, je s vámi spolupráce jasná a příjemná, protože vaše barvy jsou jako vyložené karty, kolegové už nemusí luštit nepřehledný vzhled a pokerovou nevyzpytatelnost v barvách, které o vás nic neříkají. Díky přirozené zimní eleganci ve vás mohou číst jako v knize, což výrazně povznáší týmového ducha.
Vysoký kontrast, který v sobě jako zimní typ nesete, se krásně odráží ve volbě kontrastního oblečení. Bezlisté kmeny a větve stromů vytváří geometrii na sněhovém pozadí v dáli. Stejně tak geometrické vzory jsou pro vás skvělou volbou.
Zima má jednoduše řešené linie, ze spící krajiny dýchá klid, není zde moc rušivých elementů, které by na se upoutávaly pozornost. Ani jako zimní typ nemusíte nosit hlasité kombinace vzorů a velké množství barev najednou. Jako černý sametový vesmír, ve kterém je nehybnost a pokojný klid. Jako je planeta nebo hvězda rozpoznatelná z dálky, tak jste pěkná, když jsou vaše kombinace strukturované a plánované a vzor je zřetelný a rozlišitelný.
Opravdu všem zimním typům sedí tak jednoduché kombinace? Nevypadají pak všichni stejně? Když vám přijdou na pohovor tři lidé a všichni budou vyzařovat vyrovnaným dojmem, přeci bude každý z nich jiný než ti dva druzí. Jako zimní typ budete vždy působit vytříbeně a vystoupíte z řady například právě u pohovoru na vytouženou pozici. Shánění práce už nebude trvat tak dlouho, ve svých barvách budete působit sebejistěji a cílevědoměji. Barevné spektrum každé z vás je totiž stejně jedinečné jako váš otisk prstu. Jako obdivuhodné a nádherné sněhové vločky. Vypadají stejně, ale každá je nesrovnatelným skvostem.
Vezměte si černobílé pruhy zebry. Žádná zebra na světě je nemá stejné a přeci jsou všechny zebry jiné. Jako je u zimy markantní její čistá a vkusná elegance, tak jsou u zebry jasně rozpoznatelné její pruhy. Nikdo by je nezaměnil s velbloudem a jeho hřejivě hnědou srstí. Každá zebra má své vlastní konkrétní pruhování a každá s ním vypadá senzačně a elegantně.
Nastínila jsem vám lehce vizi základních charakteristik hlavních barevných typů. Každý typ má své tři podtypy, které se od sebe částečně liší. Vezměme si příklad zebry. Rozvážně se dívá okolo sebe, klidně stojí, přežvykuje potravu a nehybně zjišťuje, zda v krajině zvětří nebezpečí. Říkejme jí podtyp ‚pravá‘ (také ‚studená‘) zima. Naopak podtyp ‚zářivé‘ zimy je více v pohybu. Má v sobě také silnější kontrasty. Jsou znatelněji zvýrazněny přidaným leskem, třpytem a září.
Jako když si představíme podvodní svět. Fluorescentní medůzy, sasanky a ryby, které neúnavně plavou sem a tam. Zářivá zima je hned vedle podtypu ‚zářivého‘ jara. Jak je od sebe odlišíme? Samozřejmě největší roli hraje teplota. Zima je studený typ, jaro je teplý typ. Ale jak si to vlastně celé představit?
I zářivé jaro má hodně pohybu, jako klouzající jako kapka na stéble trávy, pohled na ni je až hřejivý. Ve svitu slunce se rosa třpytí a jak na ní sluneční paprsky tancují, vesele hraje všemi duhovými barvami. Je to měkký, teplý třpyt, oproti studenému a jiskrnému jasu elektrizujících medůz a exotických ryb. Zářivá zima se leskne spíše ledově (nebo „plastově“).
Čerstvě vylouplé sněženky, okolo kterých je ještě studený sníh. Minerály a krystaly, které mají určité části průzračnější a působí chladivě či zářivě, želé bonbóny s cukrem, zmrzlé maliny, co jste si právě vytáhla z mrazáku.
Studený letní typ by jako šperk mohl nosit třeba perlu, je na ní lehký matný lesk. Pravá zima by se ozdobila stříbrnými doplňky. Perla je na zářivou zimu málo. Čím více záře a lesku, tím bude více zářit i její nositelka, protože v sobě tak silnou záři nese, a to, co bude mít na sobě, ji bude reflektovat a hodně s ní rezonovat. Lesk pro zářivou zimu je jako lesklý odraz na ostružinách, jako lesklá kožená bunda.
Ptactvo je velkou pokladnicí inspirace. Někteří mají moc pěkné barevné kombinace, velmi čisté a téměř by se z nich dal vytvořit outfit na každý den. Zelinkavé doplňky pro boty nebo kabelku, bílé šaty a černobílé pruhované sako.

Kterého ročního období jste součástí vy?


Jste unikátní jako křehká stavba sněhové vločky? Nezaměnitelná jako třpyt a zurčení znovuprobuzeného lesního potůčku? Výjimečná jako půvab a kouzlo všech poupat a květů? Nebo podmanivá jako kresba tygřího pruhování? Nalezněte svůj typ a inspiraci v padnoucích barvách a váš přítel vedle sebe bude mít ženu, která ví, kdo je a co jí sluší.
Pokud znáte svou paletu a konkrétní charakteristiky svých nejlepších barev, můžete velmi snadno vytvořit krajinu, která pro vás bude dýchat opojnou harmonií.  Nejen že na vás v zrcadle vykoukne někdo nový a krásný, ale také zjistíte, že bezchybně sladěné barvy vás posunou dál a otevřou vám nové možnosti, jak se rozvíjet, osobně i pracovně.
ALŽBĚTA KUDRNÁČOVÁ

alžběta kudrnáčová

Mou touhou je ukázat vám, jak se dobře cítit od rána až do večera v tom, co nosíte, a pomoci vám odhalit to, kým opravdu jste.

můj příběh: rozhodla jsem se zajít si na barevnou typologii


Když nosíte správné oblečení, cítíte se dobře. Když se cítíte dobře, vypadáte dobře. Když se cítíte dobře, nestresujete se, ale je vám příjemně a jste si jistá sama sebou. Je potvrzené, že když se omezí stres, prodlouží se mládí! Jsem na tom stejně jako vy, také chci být dlouho mladá. Objevila jsem jeden trik, díky kterému se mi to podaří a ten vám poodhalím.
Když jsem ještě studovala, na drahé časopisy s módou a interiérem jsem se na stojanech v obchodě vždy jen z dálky dívala. Tehdy stál jeden výtisk to, co dnes steak v luxusní restauraci. Hned jak jsem po vysoké škole nastoupila do práce, rozšoupla jsem se a koupila jsem si rovnou dva takové časopisy. Už jsem si to mohla přeci dovolit. Tak moc jsem měla ráda krásu v oblékání a v bydlení. Dvakrát jsem se nerozmýšlela a doma se do čtení svých nových úlovků okamžitě ponořila.


„po konzultaci s Alžbětou si teď lépe vybírám barvy. kolegyně se mě ptají, jestli mám rtěnku, ale já ji nemám. dělají to ty správné barvy. nejvíc je to u mě vidět právě na rtech“

tereza, manažerka nákupuTuto vášeň pro krásno a oblečení jsem později vložila do navrhování šatů a dalších kousků oblečení, které jsem si nechala šít. Přivážela jsem si látky ze Španělska, Itálie, nechávala si je od kamarádů dovážet z Afriky, Vietnamu, Kyrgyzstánu a dalších zemí. Bavilo mě inspirovat mé kamarádky a další ženy k tomu, aby nosily šaty, a také si je nechávaly šít. Viděla jsem, jak se mohou proměnit, být šik, ženské, veselé a půvabné. Propojovala jsem je se svou švadlenou a byla jsem nadšená, když si během dvou let asi deset z nich nechalo šít mimo jiné i svatební šaty.
Můj intenzivní zájem o barevný svět se překlenul do malování obrazů a do prostoru, ve kterém se zastaví čas. Když jsem malovala, nemusela jsem myslet na nic jiného. Mou jedinou starostí byly barvy a jejich kombinace, pět hodin malování uběhlo jako lusknutí prstem. Na plátně se prolínalo možné i nemožné. Nezastavila jsem se u malování a vrhla se do experimentování s texturami, materiály a koncepty perspektiv. Stejně jako se každé nově ušité šaty stávaly mým jediným, neopakovatelným kouskem, i každý obraz byl ztělesněním nadšení pro neotřelost, která zvedne náladu.

S barevnou typologií jsem se překvapivě setkala při sledování jednoho videa na internetu. Baví mne neustále se vzdělávat, zvídavost je můj druhý dech, mé druhé příjmení, a tak jsem si hned vyhledala, čeho se barevná typologie týká a co se díky ní člověk může dozvědět. To bylo jako pozvání k poznání nejlepších vlastností všech barev na světě a jak je nejlépe využít ve svůj prospěch.
Jako bych si do té doby kreslila na zeď jen dole u země a nyní mi někdo postavil lešení, díky kterému jsem dosáhla na celý dům a mohla jsem tak vytvořit velký obraz. Představte si reklamy od auto Škoda, které si Škodovka nechává malovat, auta v krajině na dvanácti podlažním paneláku od shora až dolů. Barevná typologie se pro mne stala lešením, barevným rámcem. Nyní jsem mohla tvořit a věděla jsem, co hledat, na čem stavět.

„zanechalo to ve mně větší zájem o barvy obecně. hodně se dívám a oceňuju, co kdo jak nosí“

 marcela, porodní asistentka


Než jsem zjistila své nejlepší barvy, přemýšlela jsem, co mi bude slušet. Přemítala jsem nad vším, co mi viselo ve skříni. Také se vám stává, že si něco koupíte a pak to z nějakého neurčitého důvodu nenosíte? Já si také občas něco pořídila a nikdy to na sebe nevzala. Necítila jsem se v tom. Mohl to být střih, mohl to být vzor, mohla to být barva. Možná to byl stejný pocit, jako zamrazení, když vidím manžela, kterému sluší hřejivé podzimní barvy, a vezme si na sebe ledově modré triko. V každém případě jsem se objednala k jedné paní na barevnou konzultaci.
Když konzultace skončila, odcházela jsem z ní nadšená a s novými podněty. Naprosto nečekaně jsem zjistila, že jednu ze svých „nejlepších“ barev jsem vůbec neměla v šatníku. Byla to sytě tmavá korálová. Měla jsem ve skříni jeden velmi světlý lososový svetřík, ale vůbec jsem ho nenosila. Přišel mi na mě relativně světlý. To mi ukázalo, jak důležité jsou všechny aspekty barev. V tomto případě sytost a světlost barvy.

V ten moment, kdy mi paní konzultantka přiložila tmavou korálovou barvu k obličeji, celý se rozzářil a zkrásněl. Podobně jsem vnímala rozdíl u tmavě zelené, kterou jsem běžně nosila. Když jsem na barevné typologii viděla o ždibec jinou tmavě zelenou, velmi sytou, velmi tmavou a s teplejším nádechem, znovu jsem žasla.
Jako by se na mě do zrcadla koukal někdo jiný. Té barvě se říká anglicky black olive nebo forest green. Je jasné, že muži by tomu řekli prostě jen další zelená. Přijde mi, že u nás v Čechách se v obchodech prodává spíše tmavá smaragdová a ta není tak „teplá“. Je to jemný rozdíl, ale udělá hodně.

„alžběta mi úplně otevřela škálu věcí, co bych mohla nosit a co mi bude slušet. za to jí moc děkuju!“

 jana, radiologická asistentka


S touto sytou, tmavě olivovou zelenou to byla neuvěřitelná proměna. Má další nejlepší barva byla modrozelená, říká se jí kachní modř nebo petrolejová a je v ní 50% modré a 50% zelené. Na tuhle barvu jsem dříve asi dočista zapomněla, protože jsem ji vůbec nenosila. Začala se rýsovat ucelená představa o tom, co mi vlastně sluší.
Celý život, až do barevné konzultace, jsem nevěděla jednu důležitou věc. A to, že se mám záměrně soustředit na tmavé, syté barvy, pozor, ne tlumené. Vždycky se mi líbily hravé zářivé barvy, tak jsem si je kupovala. A po konzultaci jsem zjistila, že velmi výrazné a jasné barvy mě přehlušují. Že jsem v nich moc „přepálená“. Že už vlastně nejsem vůbec vidět a je tam jenom ta jasná barva jako čtvrtka křiklavého barevného papíru.
Vezměte si například hodiny na stěně zavěšené v kuchyni nebo obýváku. Člověk má tendenci se na ně pořád dívat. Přitahují pozornost, oči k nim pořád táhnou. Ty hodiny, jako ty naše ozdobné, co nám visí v kuchyni a které nemáme natažené, nemusí jít, nemusí tikat ani ukazovat správný čas, a stejně se jejich směrem budete stále dívat. Barvy, které jsou výraznější než ty, které jsou ve vaší vlastní genetice, k sobě budou zbytečně přitahovat více pozornosti, místo toho, aby zaujal váš úsměv a jiskra v oku. To mi otevřelo dveře pro nové poznání a nový svět znalostí a kreativity.


„teď, když vím, že mi černá hodně sluší, začala jsem ji víc nosit. vzala jsem si ji i na jeden kurz, kde mi hlavní instruktorka řekla, že mi černá opravdu sedne, protože mi zvýrazňuje opálení a vypadám elegantně“

 tereza, manažerka nákupuU paní konzultantky jsem na vlastní oči viděla, které barvy pro mne byly ty nejlepší. Samozřejmě mohu nosit cokoli, ale ostatní barvy mě nikdy tolik nepřidají na maximální harmonii. V zrcadle jsem viděla to samé co paní konzultantka. Barvy, které vycházely nejlépe, neměly sobě rovných. A já chtěla být konzistentní ve volbě kousků do svého šatníku. Naučila jsem se vybírat ty, které mi padnou a vypadám v nich zdravě a rozjasněně na sto procent, obzvlášť, když kvůli velmi citlivé pleti nenosím žádný makeup.
Barevná typologie mi otevřela nový svět. Další studium barevné typologie, všech hlavních typů a podtypů mi dalo nové porozumění barev a oblečení. Dnes je pro mě budování mého šatníku srozumitelné a snadno představitelné. Proto jsem se rozhodla, že pomohu i vám, abyste se s oblékáním nemusela trápit. Je pro mne potěšením, když spolu s vámi mohu vyladit všechny jemné detaily vašich nejlepších barev. Konečně budete moci zapomenout na rána, kdy se snažíte kombinovat různé kousky a nic nejde dohromady, už o sobě nebudete muset pochybovat.

Ráda na konzultaci hodně vysvětluji, názorně ukazuji, porovnávám a věnuji pozornost každému detailu. Chci vás totiž konkrétními kroky nasměrovat tak, abyste se cítila konzistentní v tom, jak se prezentujete a bylo vám skvěle, když se uvidíte v zrcadle.
Jsem nadšená, když mi zákaznice vyprávějí, jak se jejich nejlepší osobní barvy stávají inspirací při každodenním oblékání. Nabízím vám zásady, které vám ukazují mantinely, co vás zachytí v novém světě vjemů, textur a krás. Když spolu konzultujeme výběr dvou k sobě padnoucích dílů plavek a jejich barevný kontrast, můžete tyto mantinely podle svého uvážení překročit nebo se jich držet. Na konzultaci barevné typologie využijete svůj čas na maximum a každá otázka bude na místě. Až budete odcházet domů plná dojmů, jistíte, že začnete vidět sebe, módu i styl v úplně jiném světle. Dělá mi to velkou radost, když mohu udělat radost vám tím, co vím a co vám mohu ukázat.


udělejte i vy radost sama sobě

osvěžující a podnětná konzultace vám pomůže zjistit, jak se dobře cítit v tom, co nosíte

Připojte se k dalším ženám, které už objevily, jak být samy sebou. Těším se na vás!

JMÉNO A PŘÍJMENÍ E-MAIL ZPRÁVA Odeslat
ALŽBĚTA KUDRNÁČOVÁ

alžběta kudrnáčová

Mou touhou je ukázat vám, jak se dobře cítit od rána až do večera v tom, co nosíte, a pomoci vám odhalit to, kým opravdu jste.

proč muži a ženy vnímají barvy jinak

Je to náš mozek, který „vidí“ barvu. Ne naše oči. Oči přijímají signál barvy. Barevné spektrum je promítáno na vizuální kortex našeho mozku. Mužský i ženský mozek signál dále překládá jako zkušenost s barvou. Každý z nich však barvu nakonec vyhodnotí jiným způsobem.
A nyní genderově nekorektní vzpomínka do historie.

V dávných dobách byly ženy sběračky a muži lovci.

Ženy chodily na bobule a učily se rozeznávat jejich barvy. Musely vědět, co se dá jíst a co se jíst nesmí. Co je zralé a co není. Když se nestrefily, mohlo jim být z jídla hodně špatně. Jednoduše řečeno, na správně nasbíraných plodech závisel život celého klanu.
Víme že, když je banán žlutý, pochutnáme si. Když je zelený, není k jídlu. Když je černý, už je na jídlo pozdě.
Muži, když se neváleli u ohniště, tak lovili. Při lovu se soustředili na celkovou barvu. Pokud uviděli kus hnědého kožichu za stromem, mohl to být medvěd. Pokud ve vodě zahlédli třpytky stříbrné ryby, byl to příslib večeře. Měli v hledáčku celé „plochy“ barev, ne určité odstíny. Správné rozeznání celých barevných ploch znamenalo vyhnout se nebezpečí nebo hladovce.

Vyvinulo se tedy mužské a ženské oko fyziologicky jinak?

Muži mají tlustší sítnici a větší buňky v oku, které se soustředí na sledování pohybu. Když lovili, potřebovali zachytit pohyb huňatého mamuta nebo šavlozubého tygra a rychle se rozhodnout. Jakmile uviděli hnědý kožich, museli vážit rizika. Zhodnotit, jak je „plocha“ hnědé barvy velká a jak je daleko. Proto muži vidí spíše monochromaticky, jednu barvu jako celek.
Ženy se soustředily na statické předměty. Analyzovaly textury, barvy, slupky bobulí. V oku mají proto malé buňky, kterými rozeznávají odstíny barev. Při sběru měly ženy čas. Bobule ani zelenina jim nikam neutekly. Za to jejich děti ano.
Samozřejmě mohou být muži, kteří mají spíše ženský mozek a ženy spíše s mužským mozkem. Obecně vzato však muži vidí sedm základních barev. Ženy vidí dohromady dvacet devět barevných odstínů.

Víte, jak to chodí.

Manželka poprosí svého muže, aby jí na zahradu pomohl zasadit kytičku, co si koupila v zahradnictví. Houkne na manžela: „Dej ji hned vedle těch vínových kytek vzadu.“ A manžel kouká a hledá vínové kytky.
Vidí tam tři druhy květin a žádná z nich není vínová. Všechny jsou modré. Kam má propána tu novou kytku zasadit? Tak ji někam šoupne. Pak přijde manželka a zlobí se, jak to že je nová kytka mezi modrými zvonky a fialovými maceškami, když měla být vedle vínových kakostů?
Žena vidí na zahradě sytě vínové kakosty, výrazně modré zvonky, tmavě fialové macešky. Mužům všechny tyto květiny připadají modré. Vítejte do světa rozdílů!
Důležité ale je, že mezi nimi muž nevidí žádný hnědý flek!
ALŽBĚTA KUDRNÁČOVÁ

alžběta kudrnáčová

Mou touhou je ukázat vám, jak se dobře cítit od rána až do večera v tom, co nosíte, a pomoci vám odhalit to, kým opravdu jste.

sladění barev ve vaší pleti s vaším šatníkem

Nesetkala jste se v životě s konceptem barev ve své genetice? Přála byste si znát tajemství zdravého vzhledu? Poodhalím vám, v čem se skrývá celá pravda. Nahlédnete do zákulisí mých zkušeností s objevováním široké palety barev, které jsou ve vás uložené jako v pokladnici a čekají, až se k nim přihlásíte.
Od nalezení múzy po momentální tvořivost, na konzultaci vaší barevné typologie se vám otevře prostor pro fantazii a kreativitu, je to všeobjímající cesta, kterou vám pomohu projít a věřím, že vás inspiruji a povzbudím k tomu, abyste si na chvíli oddechla od okolního shonu, načerpala duševní pohodu a našla smysluplnější a udržitelnější přístup ke svému oblékání.
Představte si se mnou jakýkoli strom. Listnatý a košatý nebo jehličnatý s trsy pichlavých jehliček. Každý strom je vlastní harmonický celek. Každý list má své barevné nuance. Všechny listy na stromě vypadají dohromady pěkně a uceleně. A to je to, co se vám líbí. To, co je harmonické a ladí. Proto i vy vypadáte úžasně, když ladíte s barvami, které nosíte.
Vaše kůže má své ucelené barevné spektrum, stejně jako každý strom má svou barevnou paletu. Bříza hraje světlými zelenými a drobnými lístky, na lípě se vlní srdčité listy ve velikosti dlaně, stříbrný smrk tak, jak prozrazuje jeho název, se třpytí stříbrným tónem mechové barvy s chladným ledovým nádechem.

jde o víc, než si myslíte!
Pokud na větev břízy zavěsíte srdcový list lípy, možná, že si ho zprvu ani nevšimnete. Pokud byste na břízu zavěsila větev stříbrného smrku, určitě vašemu pohledu neunikne. Aniž byste si to uvědomovala, i vy na svůj pomyslný strom barev, kterým jste vy a kde jsou již schované základy barev ve vaší pleti, zavěšujete další lístky nebo větvičky. Může to být makeup, který je laděný do určitého tónu, růžového, oranžového. Může to být barva na vlasy nebo melíry. A je to také právě vaše oblečení, do kterého každé ráno vklouznete.
Je to tedy jen na vás, jaké další lístky do své koruny stromu zavěsíte. Budou ladit s těmi, které už na ní jsou? Nebojte se, jsem zde pro vás, abych vám ukázala, jak snadno a hravě propojit vás a vaše nejlepší já, vaše nejlepší barvy a jejich kombinace do každodenního oblékání.
„u mnohých barev jsem byla vyvedena z omylu, že se ke mně hodí, a o jiných jsem se zase poprvé dozvěděla, že bych je mohla nosit“

 jana, radiologická asistentka

základní rámec pro každou ženu
Odhalení vašich krásných a individuálních barev je velmi emocionální změna, kterou procházíte, a mým intenzivním zájmem je předat vám ty pravé informace k tomu, aby se z vás stala žena, u které bude pohled na ni potěšením pro oko, budete zářit zdravím, hravostí a ženskostí. Každou změnu prožívám s vámi, spolu vybudujeme luxusní vzhled a neotřelost, která dělá radost a zvedá náladu i vašemu okolí.
Prozkoumám s vámi možnosti, jak taková změna přináší více smyslu a efektu ve vzhledu, když se postupuje správně. Podíváte se na různé úrovně nuancí, na které je třeba se zaměřit a na potenciál, z kterého se můžete těšit, když na tyto detaily zaměříte svou pozornost.
Jako u hudby, písně nebo symfonie, nevybíráte jednotlivé noty a nepouštíte si je samostatně. Vaše genetika a barvy hrají ucelenou melodií. Baví vás poslouchat celou skladbu a líbí se vám noty, které spolu krásně ladí, které jsou melodické. Když to řeknu jinak, u hudby hledáte melodičnost a u barev harmonii. Harmonie je u vás vytvořena, když ladíte s barvami, které mají stejnou „teplotu“ jako vaše barevné spektrum v kůži.
Tím se dostáváme k jedné z charakteristik barev a tou je teplota. Někteří mají v pleti více žluté a červené (karoten a hemoglobin) a jsou teplejšího typu. Jiní mají více modré (melanin) a jsou studenějšího typu.


nikdo z vás není jen jeden typ
Všichni lidé jsou principiálně mix studeného a teplého typu. Jeden z nich ve vás však převládá, u někoho více, u jiného je to vyrovnanější.
Na rozdíl od jiných přístupů konzultací, kde barevné látky na člověku proletí s větrem v zádech, můj přístup je konzultační. Probereme spolu, proč je pěkné, když se jako studený typ oblékáte převážně do barev se studeným podtónem a naopak.
Vaše volby jsou vaše a jsou založeny na informacích, které získáte. Tak si budete moci přivlastnit to, co objevíte. Když pak otevřete skříň a uvidíte svůj šatník, budete mít pocit, že se vracíte domů. Bez ohledu na to, kde zrovna jste nebo co právě děláte. Váš neopakovatelný styl bude naprosto odlišný od kohokoli jiného. Bude jen váš.

„viděla jsem kamarádku po návštěvě u alžběty a nemohla jsem ji poznat, když si koupila oblečení podle své nejlepší palety“

— ilona, technické oddělení

Možná budete překvapená, že i jako studený typ můžete v určitých případech nosit odstíny teplých barev. Podobně pokud jste teplý typ, můžete nosit zdánlivě studené barvy. Chci vás nadchnout pro to, jak se kombinuje každý typ ze čtyř ročních období a předat vám to v příbězích z přírody, tak jak to vidím všude okolo sebe, když každé ráno otvírám dveře a vstupuji do nového dne. V přátelské atmosféře se při konzultaci vašich barev dozvíte zásadní detaily, podle kterých určit výjimku, jaká barva a kdy je studená nebo teplá.
Stejně důležité jako samotné barvy jsou i jejich další charakteristiky a nuance. Například vysoká míra sytosti barvy. Nejen, že si ji můžete dovolit, pouze pokud vás nebudou velmi intenzivní barvy „přebíjet“, ale musíte také pamatovat na to, abyste vždy zvolila takovou sytost, ve které lidé, se kterými se budete bavit, uvidí nejdříve vaši tvář a úsměv, místo aby byli jako první oslněni samotnou sytostí barvy vašeho oblečení. Syté barvy se vám mohou líbit, protože jsou veselé a plné života. Vybíráte si je třeba proto, že ve vás probouzí určité pocity a prožitky, zanesou vás do exotických zemí, k cizokrajným ptákům s výrazně zbarveným peřím nebo k chutným koktejlům v sluncem zalitých zemích. Na barevné typologii se spolu s vámi podívám, jaká je vaše přesná míra sytosti a vybalancujeme ji, tak aby vám seděla akorát.
Naproti tomu nízký stupeň sytosti, tzv. tlumenost, připomíná posezení u západu slunce, teplý čaj v hlubokém hrnku nebo horkou čokoládu, která zahřeje, když je venku sychravo. Pokud tíhnete k tlumeným, slabším barvám, můžete si naopak hlídat míru tlumenosti tak, abyste v nich neskončila ani „nemastná“ ani „neslaná“. Spolu se na tlumenost vašich barev podíváme tak, aby vaše tvář s barvou nesplývala a udržela si svou svěžest.
Podobně jako doladění míry sytosti vašich barev, kdy z vás bude vyzařovat laskavost a dobrosrdečnost, místo abyste působila přísně nebo nepřístupně, vám vysvětlím další charakteristiku barvy, kterou je světlost. Poté už pro vás bude srozumitelné, zda zrovna vás pozvednou jemné pastelové barvy nebo vás naopak podtrhnou tmavé barvy, které vám dodají vstřícnost a hloubku.

jako působivé momenty z filmu
Vezměte si film, který máte opravdu ráda, víte, že vždy když po něm sáhnete, neuděláte chybu. Určité záchvěvy z filmu s vámi zarezonovaly a vzpomínáte na ně, když už dávno ležíte zachumlaná večer v posteli. Nejsou to konkrétní materiální věci, které vám filmař ukázal, ale příběh, který vám vyprávěl. Naplňte i vy svůj život příběhem, ne věcmi nebo oblečením, které si na sebe oblékáte bez většího přemýšlení. Když budete vědět, jaké jsou vaše nejlepší barvy, které pro sebe vybrat, vytvoříte tím příběh, který bude jasně a zřetelně vyprávět o tom, kým jste a ne ukazovat jen to, co v šatníku vlastníte.
Ani filmař nevybral jen pár bytových doplňků a skvělých herců a jen tak je nevyfotil, ale zasadil je do procesu postupného vývoje celé zápletky. Ani harmonie mezi barevným spektrem ve vaší pleti a barvami, které k vám fenomenálně ladí, nemá žádnou souvislost s tím, že se vám nějaká jedna barva samostatně líbí. Je to ucelený proces, který se odehrává ve vaší tváři, aniž byste si toho byla vědoma. Nezávisle na tom, jaké barvy se vám osobně líbí, vaše oblečení a vaše pleť budou vždy působit určitým dojmem. Můžete být svěží a rozjasněná nebo skleslá a unavená.
pečlivý a přátelský přístup
Ve vašem těle právě teď hraje neviditelná symfonie, možná, že tu melodii neslyšíte, ale přesto na ni tančíte. Vaše jedinečné barvy již ve vás jsou a jsou dokonale namíchány. Poměr karotenu, hemoglobinu, melaninu a dalších složek je perfektně vybalancován, abyste mohla kdykoli a kdekoli zářit jako ten nejvzácnější drahokam.
Ti, kdo mne znají, ví, že jsem nadšená, když mohu pomoci ucelit představu o tom, co sluší každé jednotlivé zákaznici, která ke mně přichází požádat o radu. Na konzultaci s  vámi potvrdím, že je vše dobře pochopitelné a že rozumíte všemu, co jsme si ukázaly. Zasílám doplňující informace a inspiraci a vedu vás k tomu, abyste se stala cílevědomou a připojila se k dalším ženám, které se na tuto cestu vytváření skutečně působivého příběhu již vydaly. Není tedy na co čekat, doufám, že se se mnou pustíte do psaní svého příběhu!
ALŽBĚTA KUDRNÁČOVÁ

alžběta kudrnáčová

Mou touhou je ukázat vám, jak se dobře cítit od rána až do večera v tom, co nosíte, a pomoci vám odhalit to, kým opravdu jste.

barevná typologie prakticky

Průběh barevné typologie: 3 části

O konkrétních charakteristikách barev se většinou neučíte ve škole ani o nich dopodrobna neslyšíte nikde jinde. Často máte pocit, že za oblečení utrácíte víc, než byste měla. Přitom jediné, co vám chybí k dobrému hospodaření je více znalostí a vzdělání. Jakmile více víte, mnohem lépe se rozhodujete. A o to lépe nakládáte i s penězi.
Právě takovéto vzdělání a informace nabízím na konzultacích barevné typologie. Pokud vám připadá, že bojujete s dobrým úsudkem, když stojíte v obchodě před stojany s oblečením, nevěšte hlavu. Na konzultaci barevné typologie poznáte své konkrétní barvy a při nákupech svému vlastnímu úsudku začnete více věřit. Už budete vědět, jak správně vybírat!

1. Povídání

Konzultace individuálních barev neznamená, že se musíte naučit zapamatovat konkrétní barvy. Je to o tom, že sama porozumíte tomu, kdo jste a co k vám ladí. Zjistíte, které barvy a proč vám sedí jako ulité, abyste se je časem naučila sama dobře vybírat a kombinovat.
Spíše tedy než, že byste odcházela se „zadanou paletou“, seznámíte se se svými konkrétními barvami a s možnostmi, které právě vám individuálně nejvíce sedí. Uvidíte, jak se teorie barev úzce pojí s barevnými typy a podtypy.
Možná hledáte životní změnu nebo jen okrajovou inspiraci. Možná se chcete ujistit, že barvy, které si vybíráte, vám harmonicky ladí ke spektru vaší pleti. Podvědomě si třeba vybíráte barvy, které se k vám skvěle hodí a do své palety jen chcete přidat barvy, u kterých si nejste tolik jistá.
Žádná barva sama o sobě nemusí být špatná. Spíše jde o to, nalézt ten správný tón, odstín, teplotu a sytost. Na konzultaci barevné typologie zjistíte, jak dokalibrovat svou oblíbenou barvu do palety, která s vámi bude harmonizovat.

2. Zkoušení

Spolu se podíváme na různé barvy, jejich odstíny a sytost. Vybereme světlé neutrály i tmavé varianty. Určíme barvy, ve kterých vypadáte fantasticky a pobavíme se o těch, ve kterých se budete právě vy cítit skvěle.
Při zkoušení konkrétních barev nejdříve překryjeme vaše torso neutrální šedou látkou, aby nás nerušilo oblečení, ve kterém přijdete. Já budu také v neutrální šedé. Je důležité, až budu za vámi stát, abych ani já nevytvářela rušivé barevné pozadí.
Pokud máte barvené vlasy, bude lepší, když je zakryjeme šedým neutrálním šátkem, aby nás neovlivňovala jejich barva nebo odstín. Poprosím vás, abychom zkoušely barvy bez make-upu, můžete přijít nenalíčená nebo se odlíčit na místě. Přineste si k tomu, prosím, vše potřebné k odlíčení. Pokud nosíte brýle a máte i kontaktní čočky, také si je, prosím, přineste.

3. Rekapitulace

Kombinování barev dodává celkovému vzhledu šmrnc a jiskru. Některým typům sluší více kombinace odstínů jedné barvy, jiným naopak kontrasty. Spolu se podíváme, co je nejlepší pro váš typ. Jaké vzory látek se hodí k vaší paletě. Probereme otázky, které vás zajímají. Můžete si přinést pár kousků ze svého šatníku, u kterých uvidíme, zda zapadají do vaší palety, nebo jak je dobře doladit.
Mnoho lidí rádo nosí černou barvu, považují ji za elegantní a za základ svého šatníku. Černá barva je přitom velmi výrazná a k většině typů se nehodí. Každá paleta má své zástupce pro černou a v kombinaci s ostatními barvami z konkrétního ročního období je potom dojem jemnější a harmoničtější. Tak, jak černá barva dělá lidi obecně starší, barvy z vaší vlastní palety vás naopak omlazují.
Podobně se ke každému ročnímu období hodí jiné vzory. U některých to jsou velké tvary, u jiných drobné detaily. Některé jsou spíše geometrické, jiné květované.
Jakmile poznáte své nejlepší a nejhorší barvy, otevřou se vám nové dveře a změní život. Studie ukázaly, že pokud nosíte to, v čem se cítíte dobře, stáváte se také úspěšnější v životě, pracovním i osobním. Každý má samozřejmě svůj individuální styl. I barvy vnímáme individuálně. To je na konzultaci bráno v potaz a výsledný závěr z barevné typologie se pro vás může stát čistě inspirací nebo právě hodnotným manuálem.
Barevná typologie je vaše investice jak do budoucího nakupování, tak do spokojeného oblékání. Tak na nic nečekejte a získejte kompletní návod, který vám pomůže podmanit si fascinující svět barev a módy!
ALŽBĚTA KUDRNÁČOVÁ

alžběta kudrnáčová

Mou touhou je ukázat vám, jak se dobře cítit od rána až do večera v tom, co nosíte, a pomoci vám odhalit to, kým opravdu jste.

proč vás černá barva nikdy nezeštíhlí

jste jednou z žen, která nosí černou barvu, aby dosáhla štíhlejší linii?

Pokud se snažíte zakrýt přebytečná kila černou barvou, jste žena, která má v šatníku černou pro zvláštní příležitosti, nebo proto, že se v ní cítíte elegantně, tento článek je napsaný pro vás. Dozvíte se, co jste se v žádném jiném článku nikdy předtím nedočetla, znovu to ve vás zažehne vášeň pro další barvy a umožní vám to vytvořit si dovednosti, kterými své oblékání posunete na vyšší úroveň.
Černá barva jde sama o sobě jen některým typům a není jich překvapivě tolik. Nosívá se jako neutrální hlavní barva, přitom sluší jenom docela malé skupině lidí. Ukážu vám nejrůznější kombinace vašich konkrétních tmavých barev, tak si budete moci představit, jak vytvořit eleganci právě sobě na míru a vytvořit hvězdné portfolio kousků svého nejlepšího výběru.
Černá barva ve skutečnosti roky přidává. Zatímco barvy, které fungují „jako“ vaše černá, a jsou ve vaší osobní barevné paletě, vám roky budou ubírat a vytvořený harmonický soulad s vaší pletí vás naopak krásně omladí. Jsem tu od toho, abych vám pomohla vybrat nejslušivější tmavé varianty, a to ne jen jednu, ale hned několik. Vámi zvolené kombinace, které se vám budou nejvíce líbit, vám umožní rozvíjet cit pro vytváření slušivých sestav v šatníku a posouvat se tempem, které vám vyhovuje pro životní situaci, ve které se právě nacházíte.
Na barevné typologii si se mnou osvojíte porozumění pro charakteristiky barev a to, jak se chovají. Vaše přesvědčení, že se v černé ztratíte, tedy se ztrácejí i kila navíc, se posune jiným směrem. Opak je totiž pravdou. Háček je v tom, že je to ve skutečnosti velmi zdařilá, ale klamavá iluze. Jste přesvědčená, že černá barva ustupuje do pozadí, respektive že tmavé barvy ustupují do pozadí a světlé vystupují do popředí. Počítáte s tím, že se v černé vaše postava ztratí a ve světlých barvách se zvýrazní. Ukážu vám však, že tomu tak reálně není a že je to jen iluze fotografie. Tak se vymaníte z všeobecně zaběhlého proudu oblékání mnohých žen a stanete se součástí skupiny elegantních průkopnic, které přístupují k oblékání a stylizaci tmavých barev zcela novým způsobem.


„tmavé barvy jsou barvy, které jsou tlumené a mají v sobě namíchanou šedou příměs. nejtmavší barva tedy není černá, ale šedá. černá barva je sama o sobě čistou barvou, bez příměsi, její vlastností je tedy překvapivě relativně zářit a ne se ztrácet.“


Konzultace vaší barevné typologie je mnohem více o praktických aspektech sebevědomého vytváření vlastní prezentace. Chci vám dát rámec, který vám umožní vyznat se v zapeklitých zákrutách každodenní ranní přípravy na nový den a projít s vámi cestou budování svého šatníku s jistotou. Je nejvyšší čas, abyste si naplánovali svou konzultaci a vrhly se do moře kreativity a inspirace.  Tam vám odkryji fakta, jako například to, že černá barva je jinými slovy jasná barva. Na vlastní oči se přesvědčíte, že nemá zeštíhlující kvalitu. Černá barva k sobě naopak přitahuje pozornost. Jste v ní „obtažená“. Jsou velmi dobře vidět vaše linie a potažmo všechny křivky.
Na fotce se vám zdá, že v černé vypadáte celkem dobře, ale foťák, tedy čočka ve foťáku nebo kameře, nedokáže tak dobře rozpoznat tyto linie, tato rozmezí, kde končí oblečení a začíná okolní prostor. Zakopaný pes je v tom, že lidské oko je mnohonásobně lepší než čočka foťáku. Dokáže tedy nesrovnatelně lépe rozeznat hranice vašeho těla a prostoru.
Černou barvu můžete samozřejmě nosit vhodně, tak aby její „jas“ nebo tvrdost nebyly tak zřetelné. Je možné ji nosit dále od obličeje nebo ponechat pod bradou co nejvíce nezahaleného těla. Černý svršek můžete také nosit průsvitný nebo prosvítající, kde bude opět vidět určité procento vaší kůže a příkrý kontrast černé barvy tím bude zjemněný. Pokud jsou černé kalhoty nutností, výhodou je, že se nachází ve vaší spodní části těla, nepůsobí na vás a váš obličej tak zpříma, tedy tam, kam se soustředí nejvíce pozornosti.
Reálné porozumění, které je zapotřebí k tomu, abyste změnila perspektivu, nezískáte z knihy ani po přečtení jednoho či dvou příspěvků na blogu. Mluvím o pokročilém souboru dovedností, který vyžaduje mnohem důslednější a angažovanější přístup. Jedná se o přístup pro ženy, které chtějí svůj vzhled budovat celistvě a do středu svého zájmu vrátit kreativitu a radost z oblékání.

toužíte po tom ztratit se v davu?

Pokud opravdu toužíte po tom ztratit se v davu anebo sem tam skrýt nějaké to kilo, nemusíte hned sahat po černé, stačí, aby zvolená barva byla tmavší než vaše pleť. Tak vybudujete silné, udržitelné a odolné kombinace v šatníku, které budou nezbytnou součástí toho, co si v odívání zasloužíte. Co se týče mého vlastního pochopení toho, jak fungují barvy a jak jejich charakteristiky ovlivňují proporce mého těla, naprosto změnilo můj pohled na to, jak vytvářím své outfity a jak se v nich cítím. Nepochybuji o tom, že i vy začnete vnímat své tělo jinak.
Porozumění základům barev a jejich působení na váš vzhled je ideální pro vás, kdo chcete v životě zahájit novou etapu nebo se chystáte změnit práci. Spolu prozkoumáme, kde byste měla začít, co byste měla zvážit s ohledem na to, jak barvy obecně fungují a jak můžete vytvářet bezvadné kombinace v oblečení správně hned napoprvé.
Budu vám ochotným a přívětivým průvodcem celým procesem, ve kterém se podíváme na to, proč jsou určité barvy, tedy modrá, zelená a fialová, vnímány jako studené a ustupují do pozadí. Přesvědčíte se, že v těchto primárně studených barvách, podobně jako v neutrální tmavé barvě, bude i vaše tělo mimo hledáček pozornosti. Principiálně teplé barvy jako červená, oranžová a žlutá naopak vystupují do popředí. Trik je v tom, že ačkoli spadáte do teplé palety, můžete si na sebe vzít jednu ze studených barev s teplým podtónem. Tedy teplou modrou (kachní modř, tyrkysová), teplou zelenou nebo teplou fialovou (vínová, švestková).


„konzultace barevné typologie je jedinečnou příležitostí, jak si skutečně ujasnit to, co vám sluší, zažehnout jiskru v oblékání a sebevědomě a dynamicky se posunout vpřed.

je to zážitek zcela na míru a příležitost projít v klidu všechny detaily, které vás zajímají, díky kterým získáte oslnivou atraktivitu a nezastavitelný impuls, co vydrží od rána až do večera.“


Stanovte si své soukromé a společenské požadavky a zvažte, zda nejít rovnou do nejlepšího řešení, a to obléci se do své nejlepší tmavé neutrální barvy. Ta vám k pleti jednak bude ladit a jednak na sebe nikdy neupoutáte tolik pozornosti jako v zářivé černé. Nebojte se, pokud si nejste jista, jaká je vaše tmavá neutrální barva, na vaší barevné typologii ji rozpoznáte. Někdy nemusí být jednoduché pojmenovat rozdíl, který bez námahy pracuje pro vás, avšak okolí vždy reaguje velmi odlišně na prezentaci, za kterou stojí rezonující vize a ozkoušená praxe.
Pokud je toto to, co hledáte, napište mi a rezervujte si svou konzultaci, protože tam sdílím své nejlepší tipy a triky. Těším se na naše setkání!
ALŽBĚTA KUDRNÁČOVÁ

alžběta kudrnáčová

Mou touhou je ukázat vám, jak se dobře cítit od rána až do večera v tom, co nosíte, a pomoci vám odhalit to, kým opravdu jste.

své nejlepší barvy nikdy nezjistíte sama


je nepravděpodobné, že byste doma měla všechny barvy, které vám sluší.
„Přihodilo se vám něco zajímavého poté, co jste začala nosit své barvy?“ zeptali se jedné zákaznice, která využila konzultace barevné typologie. „Nebylo toho málo!“ potvrdila. „Když mám teď sladěné barvy i styl, komplimenty se jen sypou! Je velký rozdíl mezi tím, když vám někdo řekne, že se mu líbí váš svetr, nebo když vám řekne „Dnes vypadáš úžasně!“
Když jsem zjistila, jak se barvy chovají, jaké jsou jejich vlastnosti a co je pro ně příznačné, hravě jsem přišla na to, jak je nejlépe využít ve svůj prospěch. A to samé chci udělat i pro vás. Správně zvolené barvy vám přidají zdraví, jsou praktické v nekonečných kombinacích mezi jednotlivými odstíny a hlavně jsou naprosto finančně dostupné, protože se nejedná o žádné exkluzivní nakupování drahých značek.
Pokud toužíte po tom mít dobrý pocit ze sebe sama a radost při pohledu do zrcadla, chcete otevřít oči novému světu barev a získat vnitřní nadšení, které nakazí druhé, jste tu správně.
Mezi úhledně poskládanými tričky ve skříni a komínky ručníků v koupelně možná nemáte všechny barvy, abyste svůj barevnostní typ správně vyhodnotila sama doma. Možná máte pouze takové barvy, které jsou nejčastěji k dispozici v obchodech nebo se nejvíce prodávají. Kdo má doma na vyzkoušení pět odstínů modré? Samozřejmě můžete tvořit výjimku v případě, že pracujete jako námořník z povolání. Avšak rozeznat od sebe blankytně modrou, akvamarínovou, safírovou nebo petrolejovou, to už je oříšek i pro milovnice nákupů.
při zjišťování individuálních barev je v podstatě nemožné získat objektivní náhled sám na sebe bez pomoci profesionála.
Nemusíte se tím však trápit. Pomohu vám najít přesně váš odstín modré a společně vyladíme i všechny ostatní barvy. Například i tak problematickou barvu, jakou bývá bílá. Čistá bílá je pro většinu žen relativně tvrdá a sluší jim spíše bílá slonovinová, smetanová nebo neznatelně béžová. Máme štěstí, že ještě nikdo nikdy nepojmenoval žádnou bílou barvu sádlová.
Na vaší konzultaci barevné typologie se se mnou ponoříte do nuancí všech ročních období a zapomenete, že jste se při volbě barev cítila kdy nesvá. Uvidíte základy svého barevného typu a přímo před očima se vám rozprostřou nádherné kombinace. Tak získáte perspektivu, na kterou se budete moci odkázat kdykoli v průběhu roku a dále navázat svou vlastní kreativitou. Budete moci zdokonalit svou tvořivost, stejně jako své kombinace v šatníku, v oblékání budete každý den efektivnější a hlavně budete druhým komunikovat to, kým jste, konzistentně a bez pochybování o sobě samotné.
Na konzultaci vás naučím vás, jak zachytit podstatu svého ročního období a do hloubky se podíváte na to, jak je propojená v celém vašem osobním životě. Odnášet si budete znovunalezené sebevědomí, novou energii a entuziasmus s chutí použít to, co jste se naučila. Budete schopná se nově podívat na často nošené kousky v šatníku, u kterých se vám oblíbená barva spojila s oblíbeným oděvem a nedovolovala vám být objektivní.
vnímání barev je velmi individuální
Možná jste si koupila krásné šaty v Itálii. Možná jste si nevšimla, že vám v nich lehce bledne tvář a vystoupí kruhy pod očima. Barva vašich oblíbených šatů se vám totiž moc líbí a ráda je nosíte. Po konzultaci barevné typologie budete objektivnější. Nemusíte se svých oblíbených šatů zbavovat. Naopak, konečně je začnete vidět v novém světle a budete na nich moci ocenit to dobré a zhodnotit přínos, který pro vás mají, či to, zda nadešel čas nahradit je novým jedinečným kouskem.
K takovému náhledu se sama často jen tak nerozhoupete. Nemáte totiž mantinely, ve kterých ten či onen oblíbený kus v šatníku posoudit. Ať už máte tendenci se upínat se na své oblíbené barvy či kousky oblečení, je tu jasný problém, a to ten, že oblečení je velmi osobní záležitost a poměrně málo lidí ví, co jim sluší a co ne. Takže si kupujete to, co je zrovna trendy, nakupujete příliš mnoho toho, co vám nesedí, a v konečném důsledku se vám peníze nezhodnocují, ani z toho nemáte radost.
Jste přesvědčená, že větší šatník přináší více možností a proto pro vás bude snazší rychle a bez průtahů ráno vybrat oblečení? Má to spíše opačný efekt. Obrovské množství oblečení ve skříni, které skýtá zdánlivě nekončící výběr kombinací, vytváří zbytečné zahlcení. To zase způsobuje stres ve vaší hlavě. Není schopna všechny tyto možnosti zpracovat a místo toho produkuje panický pocit, který na vás přichází, když se díváte do skříně a máte pocit, že nemáte co na sebe.
Podvědomě cítíte, že s výběrem vašeho oblečení nebo jeho množstvím něco není v pořádku, ale nevíte co. Raději, než se s takovými myšlenkami doma trápit, po konzultaci barevné typologie se této paralýzy zbavíte a odejdete naplněna smyslem vlastního směřování, kdy se budete moci spolehnout sama na sebe a své nové nakupovací návyky.
spíše než název určité palety je důležitá její charakteristika a vlastnosti konkrétních barev.
Díky profesionálnímu oku a přístupu vám ukážu, na co se zaměřit. Z praxe mám trénované oko a hned vidím, která barva a který tón vám zdůrazňuje nechtěné „vousy“ nad ústy nebo kruhy pod očima. Toho si člověk sám nevšimne. Upozorním vás na to, u které barvy a sytosti se vám leskne pleť, jako by byla mastná, i když není, nebo kdy vám může zežloutnout bělmo v očích.
Jsou prvky, o kterých vím, že se na ně mám soustředit a sledovat je. I vaše kamarádka se bude více soustředit na vaše sako, než na to, co ve skutečnosti dělá s vámi a s vaší tváří. Zatímco já vás upozorním na barvy, které zvýrazňují drobné nesoulady na vaší pokožce, a všimnu si kdy se vám úžasně sjednotí pleť a opticky zeštíhlí tvář.
V různých jazycích mají barvy různé názvy. Neexistuje žádný oficiální institut, který by kodifikoval jejich názvy. Jejich vnímání je individuální, můžete mít tedy konec konců jiný názor než  konzultantka a to je v pořádku. Má práce konzultantky je ukázat vám to, co vidím a vysvětlit, proč to tak vidím.
A nejen to. Podíváme se spolu na oblečení, které se vám líbí, ale barvy ani vzor ve vás nevyzdvihují to nejlepší, ukážu vám další možnosti, které k vám jednak skvěle barevně půjdou a jednak budou fungovat stejně dobře, jako to, co jste ráda nosila dříve.
Nakonec si vytvoříte styl oblékání, který bude příjemý, šik a ženský zároveň. Luxus, který vám poskytne barevná typologie, je především pochopení, zda vám daná barva sedí nebo nesedí a hlavně proč. To se vám samotné doma v podstatě nikdy nepovede a je jedno, jak se která barva jmenuje.
jsem nadšená, když mohu pracovat po boku žen, které se stávají průkopnice v tom, co jim sluší a tím je podporovat.
Slyšela jste už o barevných online testech? K tomu je zapotřebí nahrát fotografii. Je večer, relaxujete, tak si řeknete, že se vyfotíte a fotku nahrajete do aplikace. V drtivé většině vám však vyjde „teplý typ“, protože světlo, které máte doma večer rozsvícené je s největší pravděpodobností teplé, aby chytře kopírovalo večerní západ slunce. I ve dne stačí, abyste se při focení natočila v různých nevyhovujících úhlech a na obličeji se vám vytvoří stíny. Proto vám může naprosto nečekaně pokaždé vyjít úplně jiný typ.
Online testy nejsou obecně směrodatné, protože každá čočka kamery nebo foťáku snímá barvy jinak. Jde právě o tyto jemné detaily, které jsou nesprávně zachyceny a následně nesprávně vyhodnoceny. O pořizování správně barevné čočky ke konkrétní barevné paletě pro specifické roční období by vám mohlo povyprávět nespočet YouTube vlogerek.
Ať už se fotíte vy samy doma, sám sebe fotí talentovaný člověk, pro kterého je to velký koníček, či naopak profesionální fotograf, vždy jde o stejnou výzvu, a tou je zachytit svou vizáž správným způsobem na správném denním světle.
To totiž odlišuje profesionála od nováčka a odbornou konzultaci od domácího porovnávání. Když zahrajete na správnou strunu na jedné straně s čistou technikou postupu, na druhé straně s okem, které ví, na co se zaměřit, tak se vám podaří přijít s konečným oslnivým výsledkem.
chcete se oblékat tak, aby to nepůsobilo lacině a prázdně?
Pak musíte jít za hranice frází toho, co se nosí nebo nenosí, v čem jak kdo vypadá, za hranice toho, co je zrovna trendy a dovolit své konzultantce, aby vám ukázala to, co ve vás a vašich blízkých silně zarezonuje. Reagujeme totiž velmi odlišně na lidi, kteří okolo sebe mají určitou rezonující vizi. Cítíte ji. Díky znalostem, kterými budete po barevné typologii obohacena, se u vás takový přístup odrazí v tom, jak strávíte svůj čas při nakupování. Budete mít sama ze sebe radost a tím pádem budete dělat radost i druhým, stejně jako se vy ráda díváte na ty, kterým to sluší, vypadají zdravě a hezky.
Jedna z naprosto zásadních věcí je připustit si, jak je důležité, aby se na vás podíval odborník. Vzhledem k tomu, že chodíte do práce nebo jste nucena vytížit svůj čas jinými činnostmi, ztrácí se jiskra, se kterou k vám konzultant přistupuje a ukazuje vám novou inspiraci. Konzultant je tam od toho, aby vás naladil na svou vlnu a nabil čerstvou energií.
Zní to bláznivě, ale často hledáme inspiraci k oblékání na Instagramu, Pinterestu nebo u slavných osobností, ale to, co se na nás odtamtud ve skutečnosti řítí, je příval chlubilů s potenciálně vysokými příjmy, kteří inzerují své nejnovější upoutávky. To člověka semele. Místo, abyste viděla, že je to jen plytké koketování s módou a chybí v něm hloubka a význam, drtí to vaši kreativitu a sebedůvěru.
Pokud opravdu toužíte po tom, abyste si vybudovala styl, který bude fungovat v hlubší dimenzi, než jen na té povrchní a estetické, potřebujete, abyste působila správným dojmem, abyste uhodila hřebíček na hlavičku.
ať už jsou vaše potřeby jakékoli, slibuji vám příjemný, naučný a inspirativní čas, který zanechá trvalý dopad na vaše oblékání.
Na barevné konzultaci na živo zjistíte, v jakých harmonických odstínech vaše pleť vypadá uceleně a jasně. Sama na vlastní oči uvidíte, že u některých barev máte jasnější bělmo a oči vám přímo září, u jiných naopak vaše pleť působí šedavě či nazelenale. Zjistíte, jakých barev se vyvarovat, abyste zamezila zvýraznění nerovností, fleků a červených pupínků. Vaše rty nebudou potřebovat rtěnku, protože jejich přirozený nádech bude naprosto oslnivý. Na konzultaci vám prozradím celé tajemství chování barev a uvidíte, jak prokouknete. S výběrem se už vždy trefíte do černého.
Zkoušením a porovnáváním různých barev, odstínů a tónů s profesionálem, který k tomu má potřebné materiály, úspěšně zúžíte výběr svých nejlepších (i nejhorších) barev. Ty se pak stanou vašimi průvodními indiciemi k další barevné inspiraci do budoucna.
Ukážu vám vaše možnosti. Rozhodnutí, co nosit, bude na vás. Pojďte si vybudovat svou vizi a rezonující příběh! Jdete do toho se mnou?
ALŽBĚTA KUDRNÁČOVÁ

alžběta kudrnáčová

Mou touhou je ukázat vám, jak se dobře cítit od rána až do večera v tom, co nosíte, a pomoci vám odhalit to, kým opravdu jste.